Apollo Twin MkII

Zvukový převodník nové generace s klasickým
analogovým zvukem a procesingem QUAD Core.

Apollo Twin MkII představuje novou, od základů kompletně přepracovanou verzi světově nejpopulárnějšího zvukového rozhraní pro Mac a Windows, jež přichází s vylepšenými převodníky, které se nyní zvukem, feelingem i způsobem práce blíží analogovému záznamu.

Apollo Twin MkII se hrdě hlásí k 60 leté tradici výroby zvukových zařízení u firmy Universal Audio. Jeho mikrofonní předzesilovače s technologií Unison™ a hvězdné A/D a D/A převodníky nové generace jsou odvozeny od vlajkových lodí značky – rozhraní Apollo 8, 8p a 16. Společně s nimi je v jeho výbavě zahrnut také balík analogových simulačních pluginů UAD, které je možné využít i v reálném čase, společně s akceleračními kartami UAD-2 SOLO, DUO, nebo QUAD Core.
Jednoduše řečeno – Apollo Twin MkII je přímo stvořeno k produkci nahrávek.

Apollo Twin MkII: Nejlepší stolní zvuková karta

Apollo Twin MkII právem patří mezi absolutní špičku mezi počítačovými audio rozhraními, o čemž svědčí nejen vítězství v kategorii "nejlepší zvuková karta" v rámci výročních cen SOS Award 2018 portálu Sound On Sound, ale také velmi prestižní TEC Award 2018 v kategorii Computer Audio Hardware.

Nahrávejte s prvotřídními A/D a D/A převodníky Apollo – se stejnými, jaké můžete slyšet ve stovkách hitových nahrávek.

Vytvořte kaskádu až ze čtyř rozhraní Apollo a dalších šesti akceleračních karet UAD-2 na platformě Thunderbolt. Můžete tak rozšířit počet vstupů i výstupů a navýšit výpočetní výkon podle toho, jak vaše studio poroste.

Uplatněte při mixáži prvotřídní UAD pluginy jako kompresory Teletronix LA-2A® a 1176, ekvalizéry Pultec® a předzesilovače 610-B.

Díky téměř bezlatenční technologii Unison™ můžete své stopy při záznamu „prohnat“ emulacemi předzesilovačů od Neve®, API®, Manley® a mnoha dalšími.

Technologie Unison: opravdový zvuk předzesilovačů Neve, SSL, API a Manley

Apollo Twin MkII je vybaveno dvěma předzesilovači kompatibilními s technologií Unison, jež vám dovolí nahrávat vaše stopy s přesnými emulacemi mikrofonních předzesilovačů Neve, SSL, API, Manley a Universal Audio. Technologie Unison, exkluzivně aplikovaná ve zvukových rozhraních Apollo, přesně kopíruje zvuk těchto vyhledávaných elektronkových a tranzistorových mikrofonních předzesilovačů – včetně jejich vstupní impedance, obvyklých „sweet spotů“ v zesilovacím stupni a chování obvodů i jejich součástek v závislosti na úrovni signálu - přesně podle originálního hardware.

Tajemství technologie Unison spočívá v úzké integraci softwaru a hardwaru mezi mikrofonními předzesilovači zvukové karty Apollo a jeho vlastními DSP akcelerátory UAD- 2 SOLO, DUO nebo QUAD.
Stačí jednoduše přiřadit preamp plugin Unison na mikrofonní vstup a okamžitě máte k dispozici klasický zvuk světově nejpoužívanějších mikrofonních předzesilovačů.

A Full Suite of Classic<br>Analog Processing Onboard

Kompletní sada klasických analogových procesorů

Okamžitě po vybalení vám Apollo Twin MkII nabídne balík neuvěřitelně přesných analogových emulačních pluginů, včetně jediné opravdu autentické simulace kompresorů Teletronix LA-2A, 1176LN, ekvalizérů Pultec a lampového předzesilovače UA 610-B, který je navíc kompatibilní s technologií Unison. Za vývojem algoritmů stojí renomovaný team inženýrů, kteří svou sadu pluginů Realtime Analog Classic dovedli až na úroveň uznávaného průmyslového standardu, podle něhož je posuzována kvalita hardwarových emulačních pluginů ostatních výrobců.

Nezáleží na tom, zda pořádně nažhavíte kytary lampami ekvalizéru Pultec, nebo jen jemně zalimitujete vokály kompresorem LA-2A, vždy si totiž můžete být jistí tím, že se vaše nahrávky posunou o obrovský skok dopředu, směrem k bohatému a zvukově komplexnímu analogovému zvuku.

Podívejte se, které pluginy dostanete společně s rozhraním Apollo Twin MkII

Klíč do světa pluginů UAD

Kromě přibalené sady emulací Realtime Analog Classic vám Apollo Twin MkII otevře přístup do knihovny plné oceňovaných pluginů UAD, mezi kterými najdete vintage ekvalizéry, kompresory, reverby, páskové magnetofony a spoustu dalšího. Vše je prakticky bezlatenční, navíc zcela nezávislé na velikosti bufferu ve vašem DAW a výkonu CPU v počítači.

S exkluzivními emulacemi zařízení značek Neve, Studer, Manley, API, Ampex, Lexicon, Fender a spousty dalších je práce stejná, jako byste měli doma na stole nekonečné analogové studio. A na rozdíl od konkurenčních rozhraní jsou všechny tyto pluginy dostupné také při mixáži přímo v DAW.

Next-Generation A/D and D/A Conversion

Nová generace A/D a D/A převodníků

Pochopitelně, že kvalita každého zvukového rozhraní se přímo odvíjí od kvality jeho převodníků. Apollo Twin MkII v tomto ohledu překonává zlatý standard zvukové kvality původního rozhraní Apollo Twin. A/D a D/A převodníky nové verze byly kompletně přepracovány a nyní poskytují ještě větší dynamický rozsah a ultranízké zkreslení. Tato nová generace převodníků vašim nahrávkám přinese dechberoucí čistotu, hloubku a přesnost.

Apollo: volba profesionálů nové školy

Apollo představuje jednoznačnou a otevřeně přiznávanou volbu profesionálních hitmakerů. Pro záznam svých nahrávek jej používají Kendrick Lamar (To Pimp a Butterfly), Coldplay (A Head Full of Dreams), Dr. Dre (Compton), Brad Paisley (Wheelhouse) a mnoho dalších.
Řada zvukových rozhraní Apollo obdržela nespočetné množství ocenění od časopisů Sound on Sound, Future Music a Electronic Musician, stejně jako prestižní cenu TEC Award pro počítačový audio hardware za rok 2016.

Improved Monitoring and Built‑In Talkback Mic

Vylepšený monitoring a zabudovaný mikrofon pro Talkback

Nové Apollo Twin MkII ve srovnání s původní verzí přináší výrazně vylepšený monitoring – přepínání funkcí Mute, DIM, Mono a alternativního páru monitorů. Zahrnuje také dedikovaný dálkový ovladač monitorů a zabudovaný Talkback mikrofon pro snadnou komunikaci s umělcem ve studiu anebo rychlý záznam okamžitých nápadů. Tyto prvky, v kombinaci se schopností kaskádování, dělají z Apollo Twin MkII nový standard pro profesionální stolní studiové rozhraní.

Build a Networked Studio

Postavte si studiovou síť

Díky softwaru Apollo Expanded mohou uživatelé jakékoliv zvukové karty Apollo Twin, Apollo 8, Apollo 8p a Apollo 16 vybavené rozhraním Thunderbolt zkombinovat až čtyři karty Apollo a celkem šest zařízení UAD-2. To dovoluje postupně rozšiřovat počet vstupů a výstupů a navyšovat výkon DSP podle toho, jak vaše studio poroste. Apollo Twin MkII v tomto případě navíc poslouží jako dokonalý inteligentní stolní ovladač celého Apollo systému.

Now with Vintage Amps and Stompboxes

Nyní také s Vintage zesilovači a efektovými pedály

Unikátní technologií Unison je v rozhraní Apollo Twin MkII vybaven rovněž nástrojový vstup na předním panelu. To poskytuje přístup k přesným simulacím kytarových a basových zesilovačů Fender ´55 Tweed Deluxe, Marshall Plexi Super Lead 1959, basovému aparátu Ampeg B-15N a také k ikonickým krabičkám jako Ibanez Tube Screamer.

A Sleek, Low-latency App

Elegantní aplikace s nízkou latencí

Nová aplikace Console 2.0 pro Apollo Twin MkII představuje kompletně přepracovaný koncept původního ovládacího software Console pro zvukové karty Apollo. Získáte s ní bonus v podobě více než 25 nových funkcí, které jsme sem přidali na přání uživatelů – např. presety pro Channel Strip, funkce Drag&Drop, dynamicky přizpůsobitelná okna a mnoho dalšího.

Realtime Analog Classic Bundle

S balíkem pluginů Realtime Analog Classic získáte legendární kompresory jako Teletronix® LA-2A nebo ekvalizéry Pultec® EQP-1A, ohromující emulace kytarových a baskytarových zesilovačů od Softube, stejně jako plugin ikonického lampového předzesilovače a ekvalizéru Universal Audio 610-B.

 • UA 610‐B
 • Teletronix LA‐2A Legacy
 • UA 1176LN Legacy
 • UA 1176SE Legacy
 • Pultec EQP‐1A Legacy
 • Pultec Pro Legacy
 • CS-1 (Precision Channel)
 • EX-1 (Precision Channel)
 • DM-1 (Precision Channel)
 • DM-1L (Precision Channel)
 • RS-1 (Precision Channel)
 • Raw Distortion
 • Softube Amp Room Half‐Stack

 • Softube Bass Amp Room 8X10
 • RealVerb‐Pro

UA 610-B Tube Preamp and EQ

UA 610-B Tube Preamp and EQ

Dodejte svým stopám ihned při záznamu ikonicky žhavý charakter klasického hardwarového předzesilovače, který při nahrávání během mnoha dekád používali téměř všichni, od Duke Ellingtona až po Coldplay. Emulace kompletní signálové cesty, včetně lampových zesilovacích stupňů, transformátorů i obvodových nelinearit předzesilovače a ekvalizéru UA 610-B vstříkne tu správnou injekci organických detailů a plně saturovaného zvuku jakémukoliv typu signálu. Nezáleží na tom, zda provádíte postprodukční re-amping, nebo nahráváte stopy přes 610-B prostřednictvím technologie Universal Audio Unison™.

Teletronix<sup>®</sup> LA-2A Classic Leveling Amplifier (Legacy)

Teletronix® LA-2A Classic Leveling Amplifier (Legacy)

Díky jemné, programově závislé optické kompresi a pečlivě navrženému lampovému zesilovači představuje LA-2A profesionálními studiovými zvukaři velmi vyhledávaný a ceněný kompresor – používaný zejména pro vokály. Neskutečně jednoduché ovládání s parametry Peak Reduction a Gain vám však poskytne ideální opticky zkomprimovaný zvuk také pro kytaru, baskytaru, bicí a další nástroje.

1176SE/LN<sup>®</sup> Classic Limiting Amplifiers (Legacy)

1176SE/LN® Classic Limiting Amplifiers (Legacy)

Získejte klasickou, ultra-rychlou FET kompresi od světově nejuznávanějšího kompresoru. 1176 přidá průraznost, konkrétnost, charakter a vyšší harmonické s typickým zkreslením bicím, vokálům, kytarám a base. Zvuk kompresoru 1176 zdobí bezpočet nahrávek počínaje Led Zeppelin, přes White Stripes až po Michaela Jacksona.

Pultec<sup>®</sup> Pro Equalizers (Legacy)

Pultec® Pro Equalizers (Legacy)

Míchejte své nahrávky s pomocí dvou nejvyhledávanějších ekvalizérů, jež byly kdy vyrobeny – středopásmového ekvalizéru MEQ-5 a programového ekvalizéru EQP-1A. Obě tyto elektronkové ikony dodají vašim stopám sametově jemné ekvalizační křivky s přebytkem žhavého analogového charakteru.

Precision Mix Rack Collection

Precision Mix Rack Collection

Efektový balík Precision Mix Rack Collection složený z procesorů Precision Channel Strip, Precision Reflection Engine a Precision Delay Modulation přináší čtyři moderní Hi-Fi pluginy vhodné pro nahrávání i mixáž. Výkonný a intuitivní set Precision Mix Rack Collection vám poskytne působivou sadu nářadí, ideální pro začátečníky i zkušené profesionály.

Raw Distortion

Raw Distortion

Plugin Raw Distortion, modelovaný podle vintage pedálu Pro-Co Rat z počátku 80. let, se prezentuje drsným a současně dynamickým charakterem této legendární kytarové krabičky. S technologií Unison™ můžete svou kytaru zapojit přímo do předního panelu rozhraní Apollo Twin, 8, nebo 8p a vychutnat si stejnou interakci obvodů, totožný rozsah Gainu i věrné body nástupu zkreslení, jež vám dovolí vytvořit skutečný tón s feelingem a odezvou originálního hardwarového pedálu.

Softube Amp Room Essentials

Softube Amp Room Essentials

Dvojice pluginů – Amp Room Half-Stack a Bass Amp Room 8x10 v balíku Amp Room Essentials poskytne vaší kytaře a baskytaře zvuky, které odvedou skvělou práci v každém hudebním žánru. Amp Room Half-Stack produkuje šťavnaté britské zkreslení, zatímco Bass Amp Room přichází se zajímavými funkcemi, jako je možnost namíchat poměr mezi zvukem z reproboxu a DI výstupu. Oba pluginy dovolují jemně doladit zvuk změnou pozice snímacího mikrofonu.

RealVerb Pro

RealVerb Pro

RealVerb Pro je flexibilní, velmi naturálně znějící reverb, založený na unikátní sadě algoritmů, vyvinutých firmou Universal Audio. Umožňuje vám navrhnout si místnost přesně podle toho, jak ji slyšíte. RealVerb Pro jde za hranice běžných nastavení parametrů prostoru jako jsou velký/malý, temný/jasný a poskytuje vašim zvukům jemnou a řízenou difuzi s nekonečně dlouhým dozníváním, to vše samozřejmě zcela bez zkreslení.

Vlastnosti

Stolní zvukové rozhraní 2x6 pro Mac a Windows na platformě Thunderbolt, se 24-bit/192 kHz audio převodníky nové generace.

Dostupný DSP procesing UAD-2 QUAD, DUO, nebo SOLO umožňuje už během nahrávání používat pluginy s emulacemi kompresorů, ekvalizérů, páskových magnetofonů, mikrofonních předzesilovačů a kytarových aparátů s velmi nízkou latencí. *

Technologie Unison™ nabízí úchvatné modely klasických lampových a transformátorových předzesilovačů, kytarových zesilovačů a efektových pedálů.

Zabudovaný Talkback mikrofon dovoluje snadnou komunikaci s umělci ve studiu i rychlý záznam vašich okamžitých nápadů.

Nově vylepšené rozhraní monitoringu obsahuje dálkové ovládání hlasitosti a přepínání funkcí Mono, Mute, DIM nebo alternativního páru poslechových monitorů.

2 prémiové Mic/Line předzesilovače Unison, 2 linkové výstupy, nástrojový Hi-Z vstup na předním panelu a sluchátkový výstup.

2 digitálně ovládané analogové výstupy pro poslechové monitory s plným rozlišením při všech úrovních hlasitosti.

Možnost rozšíření o dalších až 8 vstupních kanálů prostřednictvím digitálního optického konektoru TOSLINK.

Obsahuje balík pluginů UAD Realtime Analog Classic, zahrnující „Legacy“ verze LA-2A Classic Audio Leveler, 1176LN Limiting Amplifier a Pultec EQP-1A Program Equalizer, dále Softube Amp Room Essentials, Raw Distortion, 610-B Tube Preamp & EQ a mnoho dalšího.

Podporuje UAD pluginy ve všech obvyklých DAW prostřednictvím VST, RTAS a AAX 64.

Nekompromisní analogový design se špičkovými elektronickými součástkami a prémiovou kvalitou konstrukce.

Bezplatná špičková online nebo telefonická technická podpora od zkušených zvukových inženýrů.

Požadavky systému Thunderbolt

UAD Powered Plug-Ins verze 9.1


MAC: • Počítač Apple Mac s dostupným Thunderbolt portem

 • MacOS 10.10 Yosemite, 10.11 El Capitan, nebo 10.12 Sierra


WINDOWS: • Počítač PC s rozhraním Thunderbolt 3 připojeným přes port USB-C

 • Windows 10 w/Anniversary Update (64-bit Edition)

 • Certifikovaný adaptér Thunderbolt 3 na Thunderbolt (prodává se samostatně)


Všeobecně: • Thunderbolt kabel (prodává se samostatně)

 • 6 GB volné kapacity na disku

 • Připojení k internetu pro stažení softwaru a autorizaci UAD pluginů

 • DAW software kompatibilní s VST, Audio Units, RTAS, nebo AAX 64

 • Doporučený procesor Quad Core i7 nebo lepší

 • Pro další informace o kompatibilitě prosím navštivte stránku help.uaudio.com

*Apollo Twin obsahuje balík pluginů „Realtime Analog Classics“. Ostatní UAD pluginy se prodávají samostatně.

Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=UAudio): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.