Apollo 16

Vlajková loď série zvukových převodníků Universal Audio s klasickým analogovým zvukem

Apollo 16 je vlajková loď série světově nejpopulárnějších profesionálních nahrávacích rozhraní pro Mac a Windows. Poskytuje projektovým i komerčním studiím excelentní A/D a D/A konverzi společně se zvukem a pracovními postupy tradičního analogového studia.

Apollo 16 se hrdě hlásí k 60 leté tradici výroby zvukových zařízení u firmy Universal Audio. Nabízí 16 analogových vstupů a 16 analogových výstupů, akcelerační procesor UAD-2 QUAD Core a balík velmi oceňovaných pluginů UAD, které můžete využívat nejen při mixáži, ale v reálném čase již během záznamu nástrojů a vokálů k tomu, abyste svým stopám mohli vdechnout oblíbený zvukový charakter, známý z klasických analogových studií. To vše téměř s nulovou latencí a bez zatížení procesoru vašeho počítače PC nebo Mac.

Nahrávejte s prvotřídními A/D a D/A převodníky Apollo – se stejnými, jaké můžete slyšet ve stovkách hitových nahrávek.

Uplatněte při hudební produkci prvotřídní UAD pluginy jako kompresory Teletronix LA-2A®, 1176 nebo Fairchild®, ekvalizéry Pultec® a mikrofonní předzesilovače 610-B.

Propojte své rozhraní s mixážními pulty a dalším studiovým vybavením prostřednictvím 16 analogových vstupů a výstupů vyvedených na multikonektory DB-25.

Vytvořte podle potřeby kaskádu až ze čtyř rozhraní Apollo a dalších šesti akceleračních karet UAD-2 na platformě Thunderbolt.

Nová generace A/D a D/A převodníků

Původní rozhraní Apollo si mezi moderními hudebními producenty a studiovými inženýry velmi rychle získalo statut zlatého standardu a s jeho pomocí následně vznikly doslova stovky a tisíce nahrávek. Apollo 16 tuto již tak dost vysoce položenou laťku studiového standardu zvedá ještě výše, zejména díky svým kompletně přepracovaným prvotřídním A/D a D/A převodníkům. Ve srovnání s původním rozhraním Apollo přináší dynamický rozsah lepší o 2 dB ve směru A/D, zatímco ve směru D/A je lepší dokonce o celých 8 dB.
Ty nejvhodnější převodníky pro Apollo 16 byly vybírány doslova obsesivním způsobem - za pomoci mnohonásobných slepých poslechových testů. Výsledkem je vynikající zvuková kvalita s otevřeným a přirozeným charakterem, která se vyrovná i několikanásobně dražším specializovaným převodníkům.

A Full Suite of Classic<br>Analog Processing Onboard

Kompletní sada klasických analogových procesorů

Okamžitě po vybalení vám Apollo 16 nabídne balík neuvěřitelně přesných analogových emulačních pluginů, včetně jediné opravdu autentické simulace kompresorů Teletronix LA-2A, 1176LN a Fairchild, legendárních ekvalizérů Pultec a lampového předzesilovače UA 610-B, který je navíc kompatibilní s technologií Unison. Za vývojem algoritmů stojí renomovaný team inženýrů, kteří svou sadu pluginů Realtime Analog Classics Plus dovedli až na úroveň uznávaného průmyslového standardu, podle něhož je posuzována kvalita hardwarových emulačních pluginů ostatních výrobců.
Nezáleží na tom, zda pořádně nažhavíte kytary lampami ekvalizéru Pultec, nebo jen jemně zalimitujete vokály elektronkovým kompresorem LA-2A, či důkladně napumpujete bicí prostřednictvím kompresoru Fairchild 670, vždy si totiž můžete být jistí tím, že se vaše nahrávky posunou o obrovský skok dopředu, směrem k bohatému a zvukově komplexnímu analogovému zvuku.

Podívejte se, které pluginy dostanete společně s rozhraním Apollo 16

Klíč do světa pluginů UAD

Kromě přibalené sady emulací Realtime Analog Classics Plus vám Apollo 8p otevře přístup do knihovny plné oceňovaných pluginů UAD, mezi kterými najdete vintage ekvalizéry, kompresory, reverby, páskové magnetofony a spoustu dalšího. Vše je prakticky bezlatenční, navíc zcela nezávislé na velikosti bufferu ve vašem DAW a výkonu CPU v počítači.

S exkluzivními emulacemi zařízení značek Neve, Studer, Manley, API, Ampex, Lexicon, Fender a spousty dalších je práce stejná, jako byste měli doma na stole nekonečné analogové studio. A na rozdíl od konkurenčních rozhraní jsou všechny tyto pluginy dostupné také při mixáži přímo v DAW.*

Škálovatelný 64x64 systém na platformě Thunderbolt pro profesionální studia

Apollo 16 představuje ideální rozhraní pro profesionální studia, kterým přináší analogové vstupy a výstupy v konfiguraci 16x16, vyvedené na multikonektorech DB-25. Poskytuje tak ve srovnání s modely Apollo 8/8p dvojnásobnou analogovou konektivitu, ke které přidává navíc L/R výstup pro monitory a digitální vstup a výstup AES/EBU. Díky tomu se dá velmi jednoduše propojit s mixážními pulty a dalšími procesory, se kterými snandno vytvoří řídící centrum moderního studia.

Pokud se postupem času objeví potřeba studio ještě dále rozšiřovat, dva vestavěné porty Thunderbolt umožní připojit až trojici dalších rozhraní Apollo a celkem šest akceleračních zařízení UAD-2. Vznikne tak síťový systém s konfigurací 64x64 simultánně využitelných analogových vstupů a výstupů, doplněný o UAD plugin procesing disponující až 32 výpočetními DSP jádry.
Apollo 16 rovněž dovoluje prostřednictvím platformy Thunderbolt bezproblémovou integraci s předchozími generacemi zvukových převodníků Apollo.

A Sleek, Low-latency App

Elegantní aplikace s nízkou latencí

Nová aplikace Console 2.0 pro Apollo 16 představuje kompletně přepracovaný koncept původního ovládacího software Console pro zvukové karty Apollo. Získáte s ní bonus v podobě více než 25 nových funkcí, které jsme sem přidali na přání uživatelů – např. presety pro Channel Strip, funkce Drag&Drop, dynamicky přizpůsobitelná okna a mnoho dalšího.

Apollo: volba profesionálů nové školy

Apollo představuje jednoznačnou a otevřeně přiznávanou volbu profesionálních hitmakerů. Pro záznam svých nahrávek jej používají Kendrick Lamar (To Pimp a Butterfly), Coldplay (A Head Full of Dreams), Dr. De (Compton), Brad Paisley (Wheelhouse) a mnoho dalších.

Řada zvukových rozhraní Apollo obdržela nespočetné množství ocenění od časopisů Sound on Sound, Future Music a Electronic Musician, stejně jako prestižní cenu TEC Award pro počítačový audio hardware za rok 2016.

Realtime Analog Classics Plus

S balíkem pluginů Realtime Analog Classics Plus získáte legendární kompresory jako Fairchild® 670 nebo ekvalizéry Pultec® EQP-1A, ohromující emulace kytarových a baskytarových zesilovačů od Softube, stejně jako plugin ikonického lampového předzesilovače a ekvalizéru Universal Audio 610-B.

 • UA 610‐B
 • Fairchild 670
 • Teletronix LA‐2A Legacy
 • UA 1176LN Legacy
 • UA 1176SE Legacy
 • Pultec EQP‐1A Legacy
 • Pultec Pro Legacy
 • CS-1 (Precision Channel)
 • EX-1 (Precision Channel)
 • DM-1 (Precision Channel)
 • DM-1L (Precision Channel)
 • RS-1 (Precision Channel)
 • UA Precision Enhancer Hz
 • Raw Distortion
 • Softube Amp Room Half‐Stack
 • Softube Bass Amp Room 8X10
 • RealVerb‐Pro

UA 610-B Tube Preamp and EQ

UA 610-B Tube Preamp and EQ

Dodejte svým stopám ihned při záznamu ikonicky žhavý charakter klasického hardwarového předzesilovače, který při nahrávání během mnoha dekád používali téměř všichni, od Duke Ellingtona až po Coldplay. Emulace kompletní signálové cesty, včetně lampových zesilovacích stupňů, transformátorů i obvodových nelinearit předzesilovače a ekvalizéru UA 610-B vstříkne tu správnou injekci organických detailů a plně saturovaného zvuku jakémukoliv typu signálu. Nezáleží na tom, zda provádíte postprodukční re-amping, nebo nahráváte stopy přes 610-B prostřednictvím technologie Universal Audio Unison™.

UA 610-B Tube Preamp and EQ

Fairchild® 670 (Legacy)

Klasický elektronkový limiter Fairchild 670 je tím zřejmě světově nejvyhledávaněšjím procesorem pro úpravu dynamiky zvuku, který vašim stopám dodá nezaměnitelné lampové teplo a charakter. Ať už potřebujete pouze jemnou kompresi pro sólový zpěv, nebo naopak hrubší zvukovou texturu, která bude dobře fungovat na kytarách, base, nebo bicích, plugin Fairchild 670 vždy přidá klasický „lesk“ všemu, co skrz něj proženete.

Teletronix<sup>®</sup> LA-2A Classic Leveling Amplifier (Legacy)

Teletronix® LA-2A Classic Leveling Amplifier (Legacy)

Díky jemné, programově závislé optické kompresi a pečlivě navrženému lampovému zesilovači představuje LA-2A profesionálními studiovými zvukaři velmi vyhledávaný a ceněný kompresor – používaný zejména pro vokály. Neskutečně jednoduché ovládání s parametry Peak Reduction a Gain vám však poskytne ideální opticky zkomprimovaný zvuk také pro kytaru, baskytaru, bicí a další nástroje.

1176SE/LN<sup>®</sup> Classic Limiting Amplifiers (Legacy)

1176SE/LN® Classic Limiting Amplifiers (Legacy)

Získejte klasickou, ultra-rychlou FET kompresi od světově nejuznávanějšího kompresoru. 1176 přidá průraznost, konkrétnost, charakter a vyšší harmonické s typickým zkreslením bicím, vokálům, kytarám a base. Zvuk kompresoru 1176 zdobí bezpočet nahrávek počínaje Led Zeppelin, přes White Stripes až po Michaela Jacksona.

Pultec<sup>®</sup> Pro Equalizers (Legacy)

Pultec® Pro Equalizers (Legacy)

Míchejte své nahrávky s pomocí dvou nejvyhledávanějších ekvalizérů, jež byly kdy vyrobeny – středopásmového ekvalizéru MEQ-5 a programového ekvalizéru EQP-1A. Obě tyto elektronkové ikony dodají vašim stopám sametově jemné ekvalizační křivky s přebytkem žhavého analogového charakteru.

Precision Mix Rack Collection

Precision Mix Rack Collection

Efektový balík Precision Mix Rack Collection složený z procesorů Precision Channel Strip, Precision Reflection Engine a Precision Delay Modulation přináší čtyři moderní Hi-Fi pluginy vhodné pro nahrávání i mixáž. Výkonný a intuitivní set Precision Mix Rack Collection vám poskytne působivou sadu nářadí, ideální pro začátečníky i zkušené profesionály.

Raw Distortion

UA Precision Enhancer Hz

S pluginem Precision Enhancer Hz můžete zkušeně a znalecky nakopnout nízkofrekvenční složku svojí hudby. Dobře slyšitelných výsledků dosáhnete již při minimálním nastavení, což vám dovolí snadno „přidat na váze“ velkému bubnu a bicím samplům, pořádně nafouknout baskytaru, nebo jednoduše zařídit, aby basy ve vašich nahrávkách zněly dobře i na menších reprosoustavách.

Raw Distortion

Raw Distortion

Plugin Raw Distortion, modelovaný podle vintage pedálu Pro-Co Rat z počátku 80. let, se prezentuje drsným a současně dynamickým charakterem této legendární kytarové krabičky. S technologií Unison™ můžete svou kytaru zapojit přímo do předního panelu rozhraní Apollo Twin, 8, nebo 8p a vychutnat si stejnou interakci obvodů, totožný rozsah Gainu i věrné body nástupu zkreslení, jež vám dovolí vytvořit skutečný tón s feelingem a odezvou originálního hardwarového pedálu.

Softube Amp Room Essentials

Softube Amp Room Essentials

Dvojice pluginů – Amp Room Half-Stack a Bass Amp Room 8x10 v balíku Amp Room Essentials poskytne vaší kytaře a baskytaře zvuky, které odvedou skvělou práci v každém hudebním žánru. Amp Room Half-Stack produkuje šťavnaté britské zkreslení, zatímco Bass Amp Room přichází se zajímavými funkcemi, jako je možnost namíchat poměr mezi zvukem z reproboxu a DI výstupu. Oba pluginy dovolují jemně doladit zvuk změnou pozice snímacího mikrofonu.

RealVerb Pro

RealVerb Pro

RealVerb Pro je flexibilní, velmi naturálně znějící reverb, založený na unikátní sadě algoritmů, vyvinutých firmou Universal Audio. Umožňuje vám navrhnout si místnost přesně podle toho, jak ji slyšíte. RealVerb Pro jde za hranice běžných nastavení parametrů prostoru jako jsou velký/malý, temný/jasný a poskytuje vašim zvukům jemnou a řízenou difuzi s nekonečně dlouhým dozníváním, to vše samozřejmě zcela bez zkreslení.

Vlastnosti:

Zvukové rozhraní 18x20 pro MAC a Windows* na platformě Thunderbolt, s výkonným softwarovým ovladačem Console 2.0.

16x16 simultánně využitelných analogových vstupů a výstupů na multikonektorech DB-25, k tomu navíc L/R výstup pro monitoring a digitální vstup a výstup AES/EBU.

24-bit/192 kHz A/D a D/A převodníky nové generace, jejichž zvuk můžete slyšet ve stovkách hitových nahrávek.

Vestavěný akcelerační procesor UAD-2 QUAD Core dovoluje využívat pluginy UAD již při záznamu a to s téměř nulovou latencí a bez zatížení CPU vašeho počítače.

Obsahuje balík pluginů UAD „Realtime Analog Classics Plus“, ve kterém najdete autentické emulace kompresorů LA-2A, 1176 a Fairchild®, ekvalizéry Pultec®, lampový předzesilovač UA 610 a mnoho dalšího.

Možnost vytvoření kaskády až čtyř zvukových rozhraní Apollo a šesti akceleračních karet UAD prostřednictvím platformy Thunderbolt.*

Nekompromisní analogový design se špičkovými elektronickými součástkami a prémiovou kvalitou konstrukce.

Bezplatná exkluzivní online nebo telefonická technická podpora od zkušených zvukových inženýrů.

Systémové požadavky:

UAD Powered Plug-Ins verze 9.2


MAC:


 • Počítač Apple Mac s dostupným Thunderbolt portem

 • MacOS 10.10 Yosemite, 10.11 El Capitan, nebo 10.12 Sierra


Windows:


 • Počítač PC s rozhraním Thunderbolt 3 připojeným přes port USB-C

 • Windows 10 w/Anniversary Update (64-bit Edition)

 • Certifikovaný adaptér Thunderbolt 3 na Thunderbolt (prodává se samostatně)


Všeobecně:


 • Thunderbolt kabel (prodává se samostatně)

 • 6 GB volné kapacity na disku

 • Připojení k internetu pro stažení softwaru a autorizaci UAD pluginů

 • DAW software kompatibilní s VST, Audio Units, RTAS, nebo AAX 64

 • Doporučený procesor Quad Core i7 nebo výkonnější

 • Pro další informace o kompatibilitě prosím navštivte stránku help.uaudio.com


Warning: file_get_contents(https://souhlasy.disk.cz/getbrandnewsletters?brand_name=UAudio): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 500 Internal Server Error in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 5

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/doc/www.disk.cz/www/subdomains/data/crm/landing-pages-form.php on line 14

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.